Komutlar ve API'ler

GoAnywhere MFT'de harici uygulamaların dosya aktarımlarını ve iş akışlarını (Projeler) çalıştırmalarına izin vermek için komutlar ve API'ler sağlanır. Bu komutlar ve API'ler ek bir ücret ödemeden kullanılabilir ve Windows, UNIX, LINUX, IBM i (iSeries), HP-UX ve Solaris platformlarına yüklenebilir. GoAnywhere MFT komutları , sistem komut satırlarından, komut dosyalarından, programlama dillerinden (örn. JAVA ve .NET), SOAP ve REST Web servislerinden çalıştırılabilir.

Komutlar ve API'ler standart HTTP (S) protokolünü kullanarak GoAnywhere MFT'ye istekte bulunduğundan, bu komutlar IP ağındaki diğer sistemlerden bağlanabilir. Bu, GoAnywhere MFT ürününün tek bir kurulumunun bir ortamdaki tüm dosya aktarım gereksinimlerini yürütmesini ve yönetmesini sağlar.

Komutlar, kullanıcı veya uygulama tarafından aşağıdakileri içeren çeşitli parametrelere sahiptir:
• Yürütülecek Projenin Adı
• Kimlik doğrulama için kullanıcı ve şifre
• Hostname (veya IP adresi) ve GoAnywhere MFT sunucusunun bağlantı noktası numarası
• Projede dosya adları, klasör adları, IP adresleri vb. Gibi geçersiz kılacak adlar ve değerler.
• İş Kuyruğu önceliği

GoAnywhere Komut Entegrasyonu

GoAnywhere MFT, dosya aktarma işlemlerinizi otomatikleştirmek, projeler ve iş akışları çalıştırmak, yeni kullanıcılar eklemek, anahtarlarla çalışmak, işleri yönetmek ve daha fazlasını yapmak için kullanabileceğiniz bir RESTful Web API'si olan GoAnywhere Command'ı içerir.

TOP