Secure Mail (Güvenli Posta)

Güvenli Posta , kullanıcıların e-posta rahatlığını ve HTTPS güvenliğini kullanarak gizli mesajları ve dosyaları hızlı bir şekilde göndermelerini sağlar. Güvenli Posta ile bir e-posta gönderildiğinde, mesaj ve ekler otomatik olarak şifrelenir ve sunucunuzda saklanır. GoAnywhere MFT, alıcılara şifreli mesaj ve dosyaları e-postanın içerisine bir link yerleştirerek gönderir. Bu link, kullanıcının mesajı ve dosyaları doğrudan sunucunuzdan güvenli bir HTTPS bağlantısı üzerinden indirmesini sağlar.

Outlook Eklentisi ile Secure Mail (Güvenli Posta)

GoAnywhere MFT'deki Secure Mail modülü, çalışanlarınızın geçici olarak güvenli "paketler" şeklinde mesaj ve dosya göndermesine olanak tanır. Alıcılar, her bir paket için benzersiz bir link içeren e-posta alacak ve bu sayede mesaj ve dosyaları güvenli bir HTTPS bağlantısı üzerinden indirmeleri sağlanacak. Dosya boyutu veya dosya türü kısıtlaması olmadığından  e-postaya harika bir alternatiftir. Paketler ayrıca şifreler kullanılarak korunabilir.

Secure Mail Özellikleri

 • Güvenli Posta, kullanıcının tarayıcısından veya Microsoft Outlook’tan gönderilebilir
 • Tek bir pakete birden fazla dosya eklenebilir
 • Dosya boyutu sınırlaması veya dosya türü kısıtlaması yok
 • Son kullanma tarihlerini ve maksimum indirme sayısını ayarlama seçeneklerini içerir
 • Her paket için URL bağlantısı, evrensel olarak benzersiz bir tanımlayıcı (UUID) kullanılarak rasgele oluşturulur.
 • Paketler ayrıca sistem tarafından oluşturulan veya kullanıcı tarafından belirlenen bir şifre kullanılarak da güvence altına alınabilir
 • Alıcılar anahtar veya sertifikalarla uğraşmak zorunda değildir
 • Dosyalar güvenli bir HTTPS bağlantısı üzerinden aktarılır
 • Gönderen, paketler okunduğunda bildirim almayı seçebilir
 • Gönderen, alıcılara ulaşılamaması için paketleri "geri çağırabilir"
 • Özelleştirilebilir şablonlar, mesajlarınızı kendi logonuz, renkleriniz, yazı tipleriniz vb. Ile oluşturmanıza izin verir.
 • Tüm paket faaliyetlerinin logları tutulur. (örn. Gönderildiğinde, açıldığında, indirildiğinde vb.)

 Mesaj Oluştur

Mesajlar GoAnywhere MFT tarayıcı tabanlı arayüzü veya GoAnywhere Outlook Plugin'i kullanarak oluşturulabilir. Outlook Eklentisi ile kullanıcı mesajı Microsoft Outlook'ta  oluşturur. Gönderilmeye hazır olduğunda,  mesajın GoAnywhere MFT Güvenli Posta modülünden geçebilmesi için  "Send Secure Mail" düğmesini tıklar. Kullanıcı  Outlook "Send" düğmesini kullanarak büyük dosya ekleri gönderdiğinde kurallar otomatik olarak Secure Mail kullan şekilde ayarlanabilir. Outlook eklentisi Kerberos Single Sign-on'u destekler.

Secure Mail  ayrıca, kullanıcının tarayıcısından güvenli bir HTTPS web sayfası kullanılarak da gönderilebilir.

İzin verilen paket seçenekleri ve varsayılanları genel ayarlar aracılığıyla kontrol edilebilir. Örneğin, kullanıcının e-posta bildirimlerine şifreleri dahil etme özelliğini kapatabilirsiniz.

Eposta bildirimi

Güvenli Posta paketinin her alıcısına e-posta yoluyla bir bildirim gönderilir. Bildirim, mesaj konusunu, eklerin bir özetini ve dosyaları  indirebilmek için bir link içerir. Aşağıdaki e-posta bir alıcı için oluşturuldu.

Güvenli indirme

Bir alıcı bildirim e-postasındaki bağlantıyı tıkladığında, indirme sayfasını güvenli HTTPS protokolü üzerinden açacaktır. Kullanıcı daha sonra indirmek veya açmak için dosyalara tıklayabilir.

TOP